Zwalczanie karaluchów Kujawsko-Pomorskie

Skuteczne zwalczanie karaluchów wymaga zdecydowanych działań i wykorzystania właściwych środków chemicznych. Warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, takich jak nasza firma działająca na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapoznamy się z problemem i skalą inwazji szkodników i opracujemy indywidualny plan działania.

Karaluchy należą do najbardziej odpornych owadów, dlatego pozbycie się ich domowymi sposobami jest bardzo trudne, a nawet nieskuteczne. Do zwalczania karaluchów stosujemy specjalne, certyfikowane preparaty, które zabijają insekty, ale nie stanowią zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Choć walka z nimi nie jest tak niebezpieczna, jak zwalczania gniazd os, to działanie na własną rękę zazwyczaj kończy się fiaskiem i frustracją osoby próbującej pozbyć się karaczanów.

Tego rodzaju insekty nie są wybredne. Choć najczęściej o ich występowaniu dowiadujemy się po zauważeniu pojedynczych osobników w produktach spożywczych, to owady te żywią się też kurzem, włosami, a nawet mydłem czy innymi martwymi insektami. Żerują nocą, a za dnia chowają się w ciemnych szczelinach i zakamarkach.

 

Dlaczego karaluchy trzeba zwalczać?

Większość z nas podejmuje walkę z insektami, ponieważ sama ich obecność w domu, a w szczególności w produktach spożywczych może powodować obrzydzenie. Niestety karaluchy są też nosicielami wirusa grypy oraz wielu groźnych mikroorganizmów, takich jak prątki gruźlicy, bakterie cholery, rota wirusy, salmonellę i pleśń.

Odchody karaluchów, które są pozostawiane przez nie we wszystkich zakamarkach szafek i urządzeń AGD zawierają wiele alergenów, co bezpośrednio przekłada się na jakość życia. Zanieczyszczone alergenami powietrze powoduje złe samopoczucie, przewlekły katar, a nawet wysypkę czy inne problemy skórne. Ponadto, obecność karaluchów wiąże się z ryzykiem zarażenia się od tych owadów pasożytami i bakteriami powodującymi rozstrój żołądka i innych narządów układu pokarmowego.

Masz pytania? Zadzwoń. Szybko i dyskretnie pozbędziemy się karaluchów z Twojego domu lub firmy. Zapraszamy do kontaktu.