dezynfekcja mieszkania

Jak przebiega proces dezynfekcji mieszkania?

Mieszkania i domy jednorodzinne to przestrzenie, które powinny być całkowicie wolne od wszelkiego rodzaju zagrożeń, także obecności drobnoustrojów chorobotwórczych. W sytuacji, gdy istnieje ryzyko, że w poszczególnych pomieszczeniach mogą znajdować się bakterie, wirusy czy grzyby lub ich zarodniki najlepszym rozwiązaniem okaże się przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji. W kujawsko-pomorskim usługami tego typu zajmuje się firma Pest Ekspert, oferująca również dezynsekcję, związaną z pozbywaniem się owadów biegających lub latających, deratyzacją polegającą na usuwaniu gryzoni oraz deawionizację, w ramach której zabezpiecza się budynek przed obecnością ptaków. Przekonajmy się, jak może wyglądać dezynfekcja mieszkania.

Dlaczego dezynfekcja może być niezbędna?

Dezynfekcja mieszkania okaże się niezbędna, jeżeli istnieje podejrzenie, że mogą występować w nim drobnoustroje chorobotwórcze, a więc wszelkie szczepy bakterii, w tym m.in. Salmonella, Staphylococcus, Legionella czy Escherichia coli, a także wirusy, których występowanie może się wiązać z przebytą przez jednego z domowników chorobą zakaźną czy wszelkiego rodzaju grzyby np. pleśniowe, jak również ich formy przetrwalnikowe, czyli zarodniki.

Jak wykonuje się dezynfekcję?

Dezynfekcję można przeprowadzać różnymi metodami w zależności od sytuacji i rodzaju zagrożenia. W grę wchodzi zastosowanie chemicznych środków biobójczych np. preparatów zawierających stężony alkohol, bardzo silne utleniacze, a nierzadko także rozmaite kwasy i zasady. Alternatywą dla chemikaliów może być ozonowanie, a więc wytwarzanie trójatomowego tlenu, który ma wysoką reaktywność chemiczną i szybko powoduje rozkład różnych substancji, a także uszkadza wirusy, bakterie i grzyby. Warto pamiętać, że przy zabiegach tego typu należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt domowych, a nierzadko także usunąć z pomieszczeń uprawiane rośliny.