Zwalczanie gniazd os Kujawsko-Pomorskie

Do zwalczania gniazd os zazwyczaj wykorzystujemy preparaty chemiczne dopuszczone do takich działań przez Ministra Zdrowia. Na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego szybko i bezpiecznie pozbywamy się skupisk owadów.

Świadczymy profesjonalne usługi zwalczania gniazd os i innych owadów. Przeprowadzamy fachowe odpluskwianie i pozostałe czynności dezynsekcyjne. Obecność os w pobliżu domów i miejsc pracy jest niebezpieczna, dlatego zapewniamy szybką realizację zleceń. Mamy wieloletnie doświadczenie w zwalczaniu gniazd os. W pracy wykorzystujemy solidne kombinezony i certyfikowane środki chemiczne obezwładniające owady, dzięki czemu podejmowane działania są bezpieczne.

Osy bardzo łatwo można sprowokować do ataku, szczególnie, jeśli dotyka się ich gniazda, dlatego nie warto podejmować samodzielnych działań mających na celu ich usunięcie lub wypędzenie. Nawet jedno użądlenie może być niebezpieczne dla zdrowia, a atak roju może zagrażać życiu. Choć osy nie są złymi sąsiadami: nie hałasują ani nie zanieczyszczają swojego otoczenia, to należy likwidować ich skupiska, jeśli w pobliżu przebywają ludzie (w szczególności dzieci) lub zwierzęta domowe. To pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji związanych z atakiem rozzłoszczonych lub zaniepokojonych owadów.

 

Dlaczego zwalcza się gniazda os?

Choć działalność os jest pożyteczna, ponieważ żywią się one szkodnikami takimi jak mszyce, stonki czy gąsienice, to nie powinno się ryzykować pozostawianiem ich w bliskim otoczeniu ludzi i zwierząt domowych i gospodarskich. Owady te łatwo rozzłościć, nawet nieumyślnie, a ich użądlenia są bardzo niebezpieczne.

Atakująca osa żądli w okryte miejsca na ciele. Zdarza się, że żądło trafi w oko lub inne wrażliwe miejsce, co może doprowadzić do poważnych powikłań. U większości osób w miejscu użądlenia powstaje obrzęk i zaczerwienienie, które nie zagrażają życiu. Mogą występować niewielkie dolegliwości bólowe i świąd. Wiele osób jest uczulonych na składniki jadu, a kontakt z tą substancją może spowodować silną odpowiedź układu odpornościowego, która jest niebezpieczna dla zdrowia i życia.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Zapoznamy się z Twoim problemem i przedstawimy plan działania. Współpracujemy z klientami indywidualnymi, ale też z hurtowniami, magazynami, sklepami, zakładami przemysłowymi.