Odpluskwianie Kujawsko-Pomorskie

Jeśli borykasz się z problemem obecności pluskwy domowej, skontaktuj się z nami. Od wielu lat zajmujemy się profesjonalnym odpluskwianiem w Kujawsko-Pomorskiem, dzięki czemu szybko i dyskretnie pozbędziemy się tych pasożytów z Twojego domu lub firmy.

Choć większość z nas wstydzi się przyznać do obecności robactwa w domu lub miejscu pracy, to nie warto zwlekać z podjęciem działań mających na celu zwalczanie pluskiew. Nie są to pasożyty, które same wyniosą się z zajmowanych powierzchni, a ich likwidacja na własną rękę jest trudna i zazwyczaj nieskuteczna. Nasza firma działająca na terenie całego województwa Kujawsko-Pomorskiego zapewnia dokładne odpluskwianie z zachowaniem pełnej poufności podejmowanych działań. Tylko klient i fachowcy wiedzą, jakiego obiektu dotyczy zlecenie i jakie działania będą podejmowane.

Dokładne odpluskwianie ma na celu pozbycie się nie tylko owadów, ale też ich jaj. Odstraszanie czy pułapki na pluskwy nie są skuteczne. Podobnie jak podczas zwalczania karaluchów konieczne jest zabicie robaków. Czas potrzebny do przeprowadzenia pełnego procesu likwidacji kolonii pasożytów zależy od wielkości pomieszczenia i tego, jak dużo mebli (w szczególności łóżek, kanap, wersalek i foteli) się w nim znajduje. Dlatego każde zlecenie zaczyna się od dokładnych oględzin pomieszczenia lub budynku, którego dotyczy zlecenie. Ponadto klienci otrzymują zalecenia dotyczące działań, jakie należy lub których nie należy podejmować po realizacji usługi.

 

Skąd się biorą pluskwy?

O nieproszonych gości, jakimi są te pasożyty nie jest trudno. Najczęściej trafiają do naszych domów wraz z zakupionymi tapicerowanymi meblami, używanymi tekstyliami i tkaninami. Pluskwy z łatwością przywędrują z sąsiednich mieszkań lub przeniosą się z nami po wizycie w hotelu lub domu, w którym już żerują.

Pluskwy domowe to niewielkie, około 5-7 milimetrowe owady żywiące się ludzką krwią. Można je poznać po charakterystycznym spłaszczonym ciele o owalnym kształcie. Owady te mają trzy pary odnóży z pazurkami ułatwiającymi im przyczepienie się do ludzkiego ciała i powierzchni, na których bytują. Zwalczanie pluskiew jest konieczne, ponieważ pasożyty same nie opuszczą miejsca bytowania, a ich ugryzienia pozostawiają nieestetyczne, swędzące ślady, którym często towarzyszy obrzęk. Świąd występujący w miejscu ukąszenia powoduje odruchowe rozdrapywanie zmian skórnych, co może skutkować zakażeniami bakteryjnymi w miejscu uszkodzonej tkanki.

Popularne, domowe sposoby zwalczania pluskiew nie są w pełni skuteczne. Regularne pranie pościeli, odkurzanie i stosowanie aromatów odstraszających jedynie zmniejszają lub ograniczają rozwój populacji pasożyta. By pozbyć się tych owadów, należy skorzystać z usług specjalistów, takich jak pracownicy naszej firmy znajdującej się w okolicy Torunia. Dodatkowo, warto podejmować działania profilaktyczne polegające głównie na dokładnym sprawdzaniu zakupionych mebli, praniu pościeli w wysokich temperaturach i unikaniu hoteli, moteli i schronisk, w których nie są rygorystycznie przestrzegane zasady higieny.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Współpracujemy z klientami indywidualnymi, firmami i instytucjami publicznymi.

Zadzwoń