zwalczanie pluskiew

Jak zabezpieczyć się przed inwazją pluskiew?

Pojawienie się w domu lub mieszkaniu pluskiew jest niezwykle uciążliwe, a owady te mogą trafić do miejsc wykorzystywanych przez ludzi na wiele sposobów. Zdarza się, że są one przynoszone wraz z kupionymi używanymi meblami albo tekstyliami. Dość często przenosi się je z hoteli albo pensjonatów, a także innych odwiedzanych miejsc. Nierzadko pluskwy występują również w środkach transportu zbiorowego – pociągach i autobusach – a także bytują w licznych obiektach użyteczności publicznej. W wielu przypadkach przemieszczają się one również samodzielnie, przechodząc po ścianach, wewnątrz kanałów wentylacyjnych bądź po elewacji budynku. W razie inwazji tych owadów jedynym wyjściem okaże się profesjonalne odpluskwianie. W Bydgoszczy usługami tego rodzaju zajmuje się firma Pest Ekspert, oferująca także deratyzację i dezynfekcję. Przekonajmy się, czym są pluskwy i sprawdźmy, jak je wyeliminować.

Co trzeba wiedzieć na temat pluskiew?

Pluskwy to owady będące pasożytami żywiącymi się ludzką krwią, którą zdobywają, gryząc powierzchnię odsłoniętej skóry. Ponieważ żerują one nocą i na ogół jedynie raz na tydzień, nierzadko trudno od razu zorientować się w ich obecności. Pluskwy są też dość małe – osobniki dorosłe osiągają zaledwie od 5 do 7 mm długości, podczas gdy nimfy i jaja liczą sobie jedynie około 1 mm. Ciało pluskiew jest owalne i przypomina niewielką pestkę. Ma ono kolor czerwono-brązowy. Owady poruszają się sprawnie na trzech parach odnóży i mogą pokonywać niemal wszystkie powierzchnie. Bytują w wąskich przestrzeniach, preferując wysoką wilgotność, ciemność i ciepło. Najczęściej gnieżdżą się w szparach i otworach znajdujących się w meblach, podłogach czy elementach wyposażenia wnętrza np. w pościeli lub materacach.

W jaki sposób pozbyć się pluskiew?

Sposobem na pozbycie się pluskiew jest wykonanie oprysku preparatem biobójczym. Dla dotarcia do wszystkich miejsc, gdzie występują lepsze może się jednak okazać zamgławianie ULV, przy którym użyte chemikalia rozchodzą się równomiernie po pomieszczeniu. Opcją jest też wymrażanie lub wygrzewanie pomieszczeń.

Zadzwoń